Filtry Haida Solar One Million X i ND5.0

Published on 18-06-2020

Haida Solar filtry fotograficzne

Filtry Haida Solar dedykowane do fotografowania słońca

Zanim zaczniesz wykonywać zdjęcia płonącego słońca, powinieneś wiedzieć, że odpowiedni sprzęt jest absolutnie niezbędny. Słońce jest wyjątkowo jasne i stale promieniuje szkodliwymi promieniami, takimi jak ultrafiolet i podczerwień, dlatego konieczne są pewne środki ostrożności.

Bezpieczeństwo sprzętu i zdrowia

Fotografowanie bezpośrednio słońca i patrzenie w wizjer bez odpowiedniego filtra może trwale uszkodzić nie tylko aparat, ale również oczy. Szkło wewnątrz soczewki działa jak szkło powiększające i zwielokrotnia intensywność słońca, gdy uderza ono w czujnik aparatu lub siatkówki. Inne części, które mogą zostać uszkodzone w aparacie, to kurtyna migawki oraz czujnik autofokusa.

One Million X Edition i ND5.0

Aby móc bezpiecznie fotografować, Haida wprowadza nowe, dedykowane do tego celu filtry szare: ND5.0 przyciemniające 128000 razy (około 17 przysłon) oraz One Million X Edition – przyciemniające milion razy (Ndx1000000, około 20 przysłon). Producent również zaleca, aby nie stosować zwykłych, słabszych filtrów, które przyciemniają o mniej, niż 16 działek światła w przypadku bezpośredniego fotografowania słońca.

Popularność fotografii słonecznej stale rośnie, a jeśli chcesz ją wypróbować, to stosowanie dobrych filtrów słonecznych jest pierwszym krokiem, który musisz zrobić. Nie tylko ochronią twój aparat i oczy, ale także umożliwią robienie wysokiej jakości zdjęć bez zmiany koloru, jasności i innych typowych problemów. Dodatkowo mogą posłużyć do fotografowania z ekstramalnie długimi czasami naświetlania.

Wiele wariantów

Większość filtrów słonecznych jest nakręcanych na gwint obiektywu, natomiast w ofercie Haida dostępne będą nakręcane, wkładane w uchwyt filtry prostokątne oraz dedykowane do systemów Haida M10 oraz M15.

Filtry Haida Solar będą wkrótce dostępne w ofercie sklepu Photo4B. Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem konkretnego filtra, napisz wiadomość na sklep@photo4b.pl

Lista dostępnych filtrów:

Nakręcane:

Prostokątne Red Diamond

System Haida M10

System Haida M15

Gallery
Recently viewed